Zábava v okolí

Přímo na Benecku se nachází Bowling bar Benecko, kde si s rodinou či přáteli můžete zahrát bowling, dát si pizzu či něco dobrého k pití. Nedaleká Jilemnice nabízí celé Centrum zábavy, které je určeno pro malé i velké návštěvníky. Dále zde najdete klub Továrna, Zipp, několik pizzerií, hospůdek, kino, plavecký bazén a saunu. Pokud se vydáte směrem na Vrchlabí, naleznete zde také několik barů, pizzerií i hospůdek.

Výlety:

Jako odpočinek od sjezdového lyžování doporučujeme vyměnit lyže za běžky a vyrazit na některou z běžeckých tratí, jejichž délka čítá bezmála 15 km! Tyto tratě jsou napojené na Špindlerům Mlýn a Horní Mísečky.
Dalším typem odpočinku může být pěší výlet na nedalekou kamennou rozhlednu Žalý, která se nachází v nadmořské výšce 1019 metrů a nabízí pohled na Ještěd, Medvědím, Špindlerův Mlýn, Kotel, Luční horu, Sněžku a další.

Pokud máte rádi koně, doporučujeme vyrazit buď na Kněžickou chalupu (směr Vrchlabí, od vleku Macher asi 5km) nebo na Janovu Horu (směr Vítkovice, od vleku Macher asi 15km), kde můžete koně nejenom vidět, ale zároveň se na nich můžete i projet.
Pokud Vám počasí nepřeje, je zde možnost vyrazit i do nedalekých muzeí, konkrétně do Krkonošského muzea ve Vrchlabí a do Krkonošského muzea v Jilemnici. Tyto muzea nabízí pohled do historie hor i samotného lyžování.